TDA2050 UTC, тестування підсилювача. Вимірювання характеристик
| Тестований пристрій | TDA2050 UTC підсилювач |
| Режим роботи | 24-bit, 48 kHz |
| Звуковий інтерфейс | E-MU1616m |
| Маршрут сигналу | E-MU1616m>TDA2050 UTC підсилювач>E-MU1616m |
| Напруга живлення двополярна | -25В...0...+25В |
| Навантаження | 4 Ом |
| Потужність при тестуванні | 9Вт |
| Максимальна потужність | 34Вт |
| Фільтр 20 Гц - 20 кГц | ТАК |
| Нормалізація сигналу | ТАК |
| Зміна рівня | -0.4 дБ / -0.4 дБ |
| Режим МОНО | НІ |
| Частота сигналу калибрації, Гц | 1000 |
| Полярність | вірна/вірна |
Загальні результати
| Нерівномірність АЧХ (в диапазоні 40 Гц - 15 кГц), дБ | +0.02, -0.08 |
Відмінно |
| Рівень шуму, дБ (А) | -101.7 |
Відмінно |
| Динамічний діапазон, дБ (А) | 101.7 |
Відмінно |
| Гармонійні спотворення, % | 0.017 |
Добре |
| Гармонійні спотворення + шум, дБ(A) | -73.2 |
Середньо |
| Інтермодуляційні спотворення + шум, % | 0.020 |
Дуже добре |
| Взаємопроникнення каналів, дБ | -73.5 |
Добре |
| Інтермодуляції на 10 кГц, % | 0.023 |
Добре |
| Загальна оцінка | Дуже добре |
Частотна характеристика

Лівий |
Правий |
|
| Від 20 Гц до 20 кГц, дБ | -0.15, +0.02 |
-0.13, +0.02 |
| Від 40 Гц до 15 кГц, дБ | -0.08, +0.02 |
-0.07, +0.02 |
Рівень шуму

Лівий |
Правий |
|
| Потужність RMS, дБ | -100.4 |
-100.0 |
| Потужність RMS, дБ (A) | -101.8 |
-101.6 |
| Піковий рівень, дБ | -79.9 |
-78.9 |
| Зсув DC, % | -0.0 |
-0.0 |
Динамічний діапазон

Лівий |
Правий |
|
| Динамічний діапазон, дБ | +100.5 |
+100.2 |
| Динамічний діапазон, дБ (А) | +101.8 |
+101.6 |
| Зсув DC, % | +0.00 |
-0.00 |
Гармонійні спотворення + шум (-3 дБ)

Лівий |
Правий |
|
| Гармонійні спотворення, % | 0.01873 |
0.01489 |
| Гармонійні спотворення + шум , % | 0.01885 |
0.01508 |
| Гармонійні спотворення + шум (A-зваж.), % | 0.02430 |
0.01941 |
Інтермодуляційні спотворення

Лівий |
Правий |
|
| Інтермодуляційні спотворення + шум, % | 0.02002 |
0.01992 |
| Інтермодуляційні спотворення + шум (A-зваж.), % | 0.01305 |
0.01463 |
Взаємопроникнення стереоканалів

Лівий |
Правий |
|
| Проникнення на 100 Гц, дБ | -84 |
-78 |
| Проникненняна 1000 Гц, дБ | -79 |
-66 |
| Проникнення на 10000 Гц, дБ | -65 |
-45 |
Інтермодуляційні спотворення (змінна частота)

Лівий |
Правий |
|
| Інтермодуляційні спотворення + шум на 5000 Гц, | 0.03046 |
0.03579 |
| Інтермодуляційні спотворення + шум на 10000 Гц, | 0.01847 |
0.01892 |
| Інтермодуляційні спотворення + шум на 15000 Гц, | 0.01985 |
0.01726 |
Висновки
| Перше та головне питання: наскільки TDA2050 UTC та TDA2050 STM схожі? Інформація про виробника UTC (Unisonic Technologies Company Limited): Компанія Unisonic Technologies Company Limited була заснована в 1990 році, і вона є постачальником продукції для високотехнологічних напівпровідникових пристроїв та дизайну ІС. Штаб-квартира компанії знаходиться на Тайвані, а виробництва по всьому Китаю та на Тайвані. Іншими словами UTC – офіційна компанія з власним брендом та багатотисячним штатом. |
| Друге питання: Чи виробляла компанія UTC чіп TDA2050 офіційно? І легко знаходимо Datasheet TDA2050 від UNISONIC TECHNOLOGIES CO., LTD. Іншими словами офіційна компанія, офіційно виробляє мікросхему TDA2050. Залишилося порівняти Datasheet від UTC і TI (порівняємо основні електричні характеристики): |
|
| Очевидно, що всі характеристики в офіційному документі UTC абсолютно ідентичні з характеристиками в Даташиті від TI. |
| Враховуючи той факт, що гармонічні спотворення під час роботи на навантаження, можна назвати «почерком» підсилювача, виникає |
| Останнє питання: наскільки схожі гармонійні спотворення TDA2050 UTC та TDA2050 STM? |
|
| Гармонічні спотворення досить схожі, але відмінності все ж таки є і полягають вони в зменшенні рівня непарних гармонік у чіпа TDA2050 UTC. |
|
Резюме: TDA2050 UTC практично повна копія оригінальної TDA2050 STM з доробкою у вигляді зменшення рівня непарних гармонік Єдиним мінусом TDA2050 UTC можна назвати лише потужність. Купити підсилювач можна у нас в магазині kit-amp.com Даний модуль можна рекомендувати для високоякісної поличної акустики з НЧ динаміком до 16см та широкосмугових акустичних систем |
Супутні товари
TDA2050 оригінал від UTC, моно підсилювач
Якісний підсилювач на базі TDA2050 від UTC. Практика показує, що дана компанія займається виробництвом радіо компонентів за ліцензією, якість яких можна порівняти з оригіналом.Крім якісної мікросхеми ..
470.00грн.
TDA2050 оригінал від UTC, стерео підсилювач
Якісний стерео підсилювач на базі TDA2050 від UTC. Практика показує, що дана компанія займається виробництвом радіокомпонентів за ліцензією, якість яких можна порівняти з оригіналом.Крім якісної мікро..
890.00грн.
Схожі статті
Методика вимірювань
Будь-який, більш-менш складний електронний пристрій потребує перевірки працездатності і налагодженняПідсилювач потужності звукової частоти не є винятком і вимірювання характеристик даного пристрою є н..
TDA2050 (STM), підсилювач, вимірювання
Тестований пристрій TDA2050 (STM) стерео Режим роботи 24-bit, 48 kHz Звуковий інтерфейс E-MU1616m Маршрут сигналу E-MU1616m>TDA2050 (STM) стерео>E-MU1616m ..







