Вимірювання параметрів. Тестування регулятора гучності ALPS rk27
| Тестований пристрій | Регулятор гучності ALPS rk27 |
| Режим роботы | 24-bit, 48 kHz |
| Звуковий інтерфейс | E-MU1616m |
| Маршрут сигналу | E-MU1616m>Регулятор гучності ALPS rk27>E-MU1616m |
| Напруга живлення для перемикання режиму роботи постійна | 12В |
| Фільтр 20 Гц - 20 кГц | ТАК |
| Нормалізація сигналу | ТАК |
| Зміна рівня | -0.6 дБ / -0.6 дБ |
| Режим МОНО | НІ |
| Частота сигналу калибрації, Гц | 1000 |
| Полярність | вірна/вірна |
Загальні результати
| Нерівномірність АЧХ (в диапазоні 40 Гц - 15 кГц), дБ | +0.04, -0.16 |
Дуже добре |
| Рівень шуму, дБ (А) | -115.4 |
Відмінно |
| Динамічний діапазон, дБ (А) | 115.3 |
Відмінно |
| Гармонійні спотворення, % | 0.00092 |
Відмінно |
| Гармонійні спотворення + шум, дБ(A) | -97.8 |
Відмінно |
| Інтермодуляційні спотворення + шум, % | 0.00151 |
Відмінно |
| Взаємопроникнення каналів, дБ | -102.1 |
Відмінно |
| Інтермодуляції на 10 кГц, % | 0.00248 |
Відмінно |
| Загальна оцінка | Відмінно |
Частотна характеристика

Лівий |
Правий |
|
| Від 20 Гц до 20 кГц, дБ | -0.29, +0.02 |
-0.30, +0.04 |
| Від 40 Гц до 15 кГц, дБ | -0.16, +0.02 |
-0.16, +0.04 |
Частотна характеристика, тонкомпенсація

Лівий |
Правий |
|
| 3 ПОЛОЖЕНННЯ Від 20 Гц до 20 кГц, дБ | -4.37, +10.21 |
-4.37, +10.21 |
| 3 ПОЛОЖЕНННЯ Від 40 Гц до 15 кГц, дБ | -4.37, +8.14 |
-4.37, +8.14 |
| 6 ПОЛОЖЕНННЯ Від 20 Гц до 20 кГц, дБ | -4.19, +9.15 |
-4.19, +9.15 |
| 6 ПОЛОЖЕНННЯ Від 40 Гц до 15 кГц, дБ | -4.19, +8.02 |
-4.19, +8.02 |
| 9 ПОЛОЖЕНННЯ Від 20 Гц до 20 кГц, дБ | -4.00, +9.30 |
-4.00, +9.30 |
| 9 ПОЛОЖЕНННЯ Від 40 Гц до 15 кГц, дБ | -4.00, +8.19 |
-4.00, +8.19 |
| 11 ПОЛОЖЕНННЯ Від 20 Гц до 20 кГц, дБ | -3.80, +9.23 |
-3.80, +9.23 |
| 11 ПОЛОЖЕНННЯ Від 40 Гц до 15 кГц, дБ | -3.80, +8.18 |
-3.80, +8.18 |
Рівень шуму

Лівий |
Правий |
|
| Потужність RMS, дБ | -114.0 |
-114.1 |
| Потужність RMS, дБ (A) | -115.4 |
-115.4 |
| Піковий рівень, дБ | -82.6 |
-83.0 |
| Зсув DC, % | +0.0 |
+0.0 |
Динамічний діапазон

Лівий |
Правий |
|
| Динамічний діапазон, дБ | +114.2 |
+114.2 |
| Динамічний діапазон, дБ (А) | +115.3 |
+115.3 |
| Зсув DC, % | +0.00 |
-0.00 |
Гармонійні спотворення + шум (-3 дБ)

Лівий |
Правий |
|
| Гармонійні спотворення, % | 0.00094 |
0.00089 |
| Гармонійні спотворення + шум , % | 0.00106 |
0.00102 |
| Гармонійні спотворення + шум (A-зваж.), % | 0.00131 |
0.00126 |
Інтермодуляційні спотворення

Лівий |
Правий |
|
| Інтермодуляційні спотворення + шум, % | 0.00153 |
0.00149 |
| Інтермодуляційні спотворення + шум (A-зваж.), % | 0.00140 |
0.00135 |
Взаємопроникнення стереоканалів

Лівий |
Правий |
|
| Проникнення на 100 Гц, дБ | -107 |
-109 |
| Проникнення на 1000 Гц, дБ | -101 |
-101 |
| Проникнення на 10000 Гц, дБ | -81 |
-82 |
Інтермодуляційні спотворення (змінна частота)

Лівий |
Правий |
|
| Інтермодуляційні спотворення + шум на 5000 Гц, | 0.00312 |
0.00276 |
| Інтермодуляційні спотворення + шум на 10000 Гц, | 0.00195 |
0.00177 |
| Інтермодуляційні спотворення + шум на 15000 Гц, | 0.00274 |
0.00251 |
Висновки
| Дуже якісний регулятор гучності, що залишає всі повзункові, резистивні стерео регулятори далеко позаду.
Досягти подібної точності по каналах, з використанням звичайного стерео потенціометра практично неможливо через
технології нанесення резистивного шару і внутрішніх мікро-люфтів подібних потенціометрів. Принцип роботи даного РГ
побудований на перемиканні між металоплівковими SMD резисторами високої точності, які розпаяні всередині на двох
окремих друкованих платах. З відключеною тонкомпенсацією, даний модуль не вносить жодних змін в аудіосигнал, крім
зміни його рівня. Тонкомпенсація, що відключається, підвищує універсальність модуля і дозволяє підлаштувати тональний
баланс на низьких рівнях вихідної потужності підсилювача.
Резюме: Прецизійний регулятор гучності зібраний з використанням якісних компонентів. Модуль здатний скласти конкуренцію таким популярним рішенням як «РГ Нікітіна» або «Галетний РГ». Тонкомпенсація, що відключається, дозволяє уникнути ланцюгів корекції в кінцевих підсилювачах, що тільки зменшує загальний рівень спотворень. Регулятор гучності можна придбати в магазині kit-amp.com. Модуль рекомендований для побудови високоякісного стереофонічного підсилювача потужності. |
Супутні товари
Регулятор гучності ALPS rk27, 100K, з відключенням тонкопенсації
Якісна китайська репліка знаменитого японського регулятора гучності ALPS rk27, 100К з елементами тонкомпенсації.Так як оригінал вже близько 10 років не випускається, то дане рішення є оптимальним варі..
1320.00грн.


